دوگانگی مدیریت اعمال شده بر سیستم ناوگان حمل و نقل ارومیه

دوگانگی مدیریت اعمال شده بر سیستم ناوگان حمل و نقل ارومیه

  • چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت

هادی رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اعلام نارضایتی از دوگانگی مدیریت اعمال شده بر سیستم ناوگان موسسات سرویس‌دهی تاکسی تلفنی‌های ارومیه، اظهار داشت: در حال حاضر آژانس‌های تاکسی تلفنی از دو ناحیه مختلف و از طریق اتحادیه آژانس‌های تاکسی تلفنی و سازمان تاکسیرانی ساماندهی و هدایت می‌شوند که این موضوع تبدیل به یک معضل در حوزه ناوگان حمل و نقل درون شهری این شهرستان شده است.

وی ادامه داد: مدیریت دوگانه آژانس‌های تاکسی تلفنی علاوه بر ایجاد تفرقه بر سر نرخ کرایه تاکسی‌های تلفنی این شهرستان سبب عدم رعایت مقررات مسافربری توسط رانندگان و تداخل در نظم عمومی است.

رئیس اتحادیه آژانس‌های تاکسی تلفنی ارومیه با بیان اینکه این مشکل طی سالیان پیش اتحادیه تاکسی تلفنی‌های ارومیه را دچار مشکل کرده و این موضوع طی جلسات متعدد به شهرداری ارومیه اعلام شده ولی تاکنون رسیدگی و پیگیری از طرف شهرداری انجام نشده است.

وی ادامه داد: از شهرداری ارومیه انتظار می‌رود نسبت به حل این معضل اقدامات لازم را انجام دهد زیرا که حل این مشکل فقط توسط شهرداری ارومیه امکان‌پذیر است.

رضایی با اشاره به فعالیت بی‌رویه مسافربری‌های شخصی در سطح شهر ارومیه، مطرح کرد: عدم نظارت بر فعالیت مسافربرهای شخصی و همچنین عدم وجود قانون و نرخ مشخص برای این سواری‌ها فعالیت آژانس‌های تاکسی ‌تلفنی را به بن‌بست رسانده است.

رئیس اتحادیه آژانس‌های تاکسی تلفنی ارومیه افزود: از پلیس راهنمایی و رانندگی ارومیه انتظار می‌رود تا از تردد مسافربری‌های شخصی جلوگیری به عمل آورده تا مسافربرهای شخصی به سمت آژانس‌های تاکسی تلفنی روی آورده و علاوه بر خدمات به شهروندان بتوانند از مزایای موجود در اتحادیه بهره‌مند شوند.