رئیس اتحادیه تاکسی تلفنی ها: مسئولین اجرایی باید تابع مصوبات دولت باشند

رئیس اتحادیه تاکسی تلفنی ها: مسئولین اجرایی باید تابع مصوبات دولت باشند

  • سه شنبه ۱۸ اردیبهشت

رئیس اتحادیه تاکسی تلفنی های ارومیه در گفتگوی اختصاصی با صاباح نیوز اظهار داشت: مسئولین اجرائی باید تابع مصوبات دولت در مورد قرارگرفتن آژانس های تاکسی تلفنی تحت مدیریت واحد اتحادیه های صنفی باشند.
هادی رضایی با اعلام این مطلب گفت : دوسال قبل هیئت وزیران جهت تسریع در امور هدفمندی یارانه ها تصویب نمود که تمامی آژانس های تاکسی تلفنی جهت دریافت کارت سوخت تحت مدیریت واحد اتحادیه صنفی قرار گرفته و زیر نظر وزارت بازرگانی اداره شوند.
وی با اشاره به مشکلات اخیر آژانس ها گفت : بر اساس تصویب هیئت دولت و ابلاغ ریاست محترم جمهوری اعلام گردید که از این پس آژانس ها به صورت مدیریت واحد تنها از طریق اتحادیه های صنفی اداره شوند.
گفتنی است تا پیش از این نیمی از آژانس ها تحت مدیریت شهرداری ها و نیم دیگر توسط وزارت بازرگانی سابق اداره می شدند.
این مقام مسئول گفت : ابلاغیه ی مذکور که با دستور اکید رئیس جمهور محترم مبنی بر واگذاری تمام امور مؤسسات اتومبیل کرایه و آژانس های تلفنی به اتحادیه های صنفی همراه بود تاکنون طبق مستندات موجود هیچگونه اقدامی جهت تحقق یافتن این امر انجام نگرفته است.
رئیس اتحادیه ی آژانس های تاکسی تلفنی ارومیه ادامه داد : تاکنون طی پیگیری های حضوری و کتبی از دفتر ریاست جمهوری و وزارت بازرگانی و دبیر هیئت عالی نظارت ، اعتراضات تمامی اتحادیه های آژانس های تاکسی تلفنی کشوری به مسئولین دولتی به علت عدم اجرای دستور فوق منجر به این شد که مجددا در مورخه ی 12/06/90 هیئت محترم وزیران تصویب نمایند که موضوع فوق یعنی مصوبه هیئت دولت در مورد مدیریت واحد و آن هم از جانب اتحادیه های صنفی را این بار معاون اول رئیس جمهور نیز تأیید و جهت اجرا به واحدهای اجرائی در استان ها ابلاغ نمایند.
رضایی با گلایه از مسئولین استانی خصوصا معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت : با وجود تمامی مستندات و 76 برگ کتبی مستند و مستدل هیچگونه اقدامی تا به حال در این مورد انجام نگرفته است. حال سؤال اینجاست که اگر یک برگ از این مستندات بر علیه اتحادیه بود آیا عملکرد مسئولین باز هم این گونه بود و هیچ حرکتی از سوی مسئولین استانی انجام نمی گرفت؟ لذا خواهشمندیم جهت رفع بلاتکلیفی مدیران آژانس ها و رانندگان تحت پوشش و آسایش هرچه بیشتر مردم ، مسئولین اجرایی یه عنوان مسئولین و والیان و حاکمان جامعه ی اسلامی احساس مسئولیت نموده و در اسرع وقت نسبت به مصوبات هیئت دولت که مصوبه ی آخر در تاریخ 28/12/90 از سوی وزیر کشور به تمامی استانداران ابلاغ گردیده و نسبت به واگذاری پرونده ها به اتحادیه های صنفی اقدام نمایند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد : در این راستا از سوی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی جلسه ای در تاریخ 08/03/91 ترتیب یافته بود که به دلایل نامعلومی این جلسه نیز 10 دقیقه مانده به موعد مقرر لغو گردید و موضوع مدیریت واحد آژانس های تاکسی تلفنی دوباره در هاله ای از ابهام فرو رفت.
وی در پایان گفت : در نهایت از تمام مسئولین اجرائی و متولیان امر خواهشمندم تا نسبت به رفع موانع بوجود آمده در اجرای مصوبه ی هیئت وزیران ، موجبات مرتفع گردیدن مشکلات و معضلات موجود در امر حمل و نقل درون شهری را فراهم آورند.